Strona główna » mBank wprowadza Bezpieczny kredyt 2%. Na jakich warunkach?
mBank wprowadza Bezpieczny kredyt 2

mBank wprowadza Bezpieczny kredyt 2%. Na jakich warunkach?

mBank, jeden z największych graczy na polskim rynku bankowym, poszerza ofertę o „Bezpieczny kredyt 2%”. Jakie korzyści przynosi to klientom i czego można się po nim spodziewać?

mBank, znany z innowacyjnych podejść do finansowania, od 14 września włącza się do rządowego programu, dzięki któremu klienci mogą liczyć na korzystniejsze warunki finansowania. Program cieszył się dużym zainteresowaniem, a z opóźnieniami w decyzjach kredytowych borykały się wcześniejsze banki. Czy z mBankiem sytuacja się zmieni?

Oferta mBanku — wkład własny i oprocentowanie

Ile więc wyniesie wkład własny w tym przypadku? Wielu klientów oczekiwało możliwości finansowania całkowitej wartości nieruchomości, w mBanku jednak taka opcja nie jest dostępna. Wymagany jest wkład własny wynoszący co najmniej 20% wartości nieruchomości.

Czytaj więcej: Bezpieczny kredyt 2% – Ile osób już z niego skorzystało?

Od lat specyfiką mBanku jest też rozbudowany system segmentacji. Oprocentowanie kredytu jest różne dla poszczególnych segmentów, bazując na aktywności i regularnych wpływach. Segment Intensive obejmuje klientów z wpływem 7 tys. zł miesięcznie i minimum 15 transakcjami płatniczymi, a segment Active zakłada wpływ 5 tys. zł i te same wymogi dotyczące transakcji. Oprocentowanie w ramach akcji promocyjnej kształtuje się na poziomie od 8,64% do 8,94%.

Korzyści dla klientów mBanku

Stali klienci korzystający z usług mBanku od co najmniej 6 miesięcy mogą liczyć na obniżkę oprocentowania o 1,35 pp, natomiast osoby inwestujące w nieruchomości energooszczędne mogą otrzymać dodatkowe 1,55 pp. obniżki. Warunki opierają się na wskaźniku EP.

Zobacz również: Jak deweloperzy omijają przepisy Bezpiecznego kredytu 2%?

Specjaliści w dziedzinie kredytów hipotecznych, podkreślają, że mBank kieruje ofertę głównie do obecnych klientów oraz tych, którzy inwestują w nieruchomości przestrzegające unijne i lokalne przepisy o ekologi. Mimo iż wprowadzenie oferty przez mBank może nie rozładować całkowicie kolejek w innych bankach, to z pewnością przyciągnie nowych klientów.

A co z innymi bankami?

Nie tylko mBank dołącza do walki o ten niemały kawałek tortu i proponuje swoją ofertę Bezpiecznego kredytu 2%. Santander Bank planuje wprowadzenie oferty w IV kwartale, a ING Bank Śląski oraz Credit Agricole nadal analizują sytuację.

Warto wiedzieć: Bezpieczny kredyt 2 proc. – czy kupione mieszkanie można później wynająć?

Ogólne warunki kredytowania i limit wiekowy dla wnioskujących (45 lat), pozostają bez zmian. Natomiast maksymalna kwota kredytu to 500 tys. zł dla singli i 600 tys. zł dla rodzin. Ze szczegółowymi warunkami oferty należy zapoznać się na stronie mBanku, poprzez odpowiedni formularz, lub dzwoniąc bezpośrednio na infolinię banku.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmiany w systemie rozliczeń dla właścicieli fotowoltaiki

W dobie rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, wiele osób zastanawia się nad opłacalnością fotowoltaiki. Nowe regulacje dotyczące systemu net-billing i potencjalnych ujemnych stawek budzą pytania, ale czy rzeczywiście powinny budzić...

Dofinansowanie do ferii zimowych 2024 – To musisz wiedzieć – Wniosek

W ramach przygotowań do ferii zimowych 2024 wiele firm i organizacji wprowadza specjalne świadczenia i dotacje dla pracowników i ich rodzin. Jednym z takich wsparcia jest dofinansowanie z zakładowego funduszu...

Wycinka drzew na działce budowlanej – To musisz wiedzieć

Planując wycinkę drzew na działce budowlanej, ważne jest, aby zrozumieć zasady i przepisy dotyczące tego procesu. W wielu przypadkach na prowadzenie wycinki drzew wymagane jest zezwolenie . Konkretne okoliczności, w...

Pozwolenie na uprawę konopi w Polsce – Jak uzyskać?

Zgodnie z prawem konopie mogą być uprawiane tylko do określonych celów, w tym tekstylnych, chemicznych, celulozowo-papierniczych, spożywczych i kosmetycznych.