Strona główna » Remont domu w 2024 – sprawdź, jakie możesz uzyskać dofinansowanie
Remont domu w 2024

Remont domu w 2024 – sprawdź, jakie możesz uzyskać dofinansowanie

W 2024 roku możemy uzyskać dofinansowanie na remont własnych obiektów. Gdzie należy złożyć właściwy wniosek? Jakie warunki należy spełnić, by móc uzyskać określoną kwotę pieniędzy na remont na ocieplenie, czy fotowoltaikę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska, poznając programy, dzięki którym w 2024 roku uda nam się uniknąć nowego kredytu na remont domu. 

Programy rządowe ze wsparciem finansowym

W 2024 roku stworzono programy rządowe, dzięki którym uda się uzyskać pomoc finansową na takie działania jak m.in.: termoizolacja budynku, zakup i montaż fotowoltaiki, pompy ciepła. Finansowana jest także budowa systemu retencji do gromadzenia i odprowadzania wody deszczowej.

Czytaj więcej: Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu w 2024 – Wniosek

To, czy będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie, zależy od naszego dochodu oraz wieku budynku. Dla przykładu jeśli nasz dom ma więcej niż 10 lat, z całą pewnością uzyskamy dofinansowanie. Jeśli jednak budynek nie spełnia tego wymogu, automatycznie będziemy wykluczeni z programu Czyste Powietrze. 

PEFRON- skorzystaj ze specjalnych programów 

Jeśli posiadamy lekkie, umiarkowane, bądź znaczne orzeczenie o niepełnosprawności, wówczas warto zapłacić się z programami, jakie oferuje PEFRON. Bardzo często okazuje się, że kwalifikujemy się na dostępne środki finansowe, jakie przewidziane są w dotacjach samorządowych i rządowych. W tym celu pomocy finansowej warto szukać na szczeblu gminy, powiatu, jak również województwa. 

Warto wiedzieć: Dofinansowanie PFRON na remont łazienki — szansa dla osób niepełnosprawnych

Dofinansowania obowiązujące w 2024 roku 

W 2024 roku możemy liczyć na wsparcie z takich programów, jak m.in.: 

  • Ulga Termomodernizacyjna,
  • Mój prąd,
  • Moja woda,
  • Moje ciepło,
  • Czyste Powietrze.

To bardzo szeroka gama wielu, różnorodnych pomocy finansowych. Jedyną wadą są dość rygorystyczne wymagania, które będziemy musieli spełnić. 

Mój prąd 

Program Mój Prąd pomaga w zakupie pompy ciepła i termomodernizacji od stycznia 2020 roku. Dzięki programowi można naliczyć sobie zwrot za zakup, np. 5000 zł za magazyn ciepła. Wnioski składane są drogą elektroniczną. 

Zobacz również: Dofinansowanie 500 plus na kota i psa w 2024 roku

Ulga termomodernizacyjna

Wydatki na termomodernizację odliczane są w zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-28. Dzięki uldze można odliczyć nawet 53 tysiące złotych. Więcej szczegółów możesz poznać na stronie e-pity.pl

Czyste powietrze

Program obejmuje wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, instalacji systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją, zakup pompy ciepła. To program, w ramach którego możemy liczyć nawet na 136 tysięcy złotych dofinansowania. Wniosek można złożyć elektronicznie, poprzez Generator Wniosków o Dofinansowanie. 

Więcej informacji: Fotowoltaika na blokach – Trwa nabór wniosków o dofinansowanie

Moje ciepło

Program oferuje od 7 do 21 tysięcy złotych zwrotu. To program obejmujący zakup pompy ciepła (woda- powietrze, powietrze- powietrze, bądź pompa ciepła). Program ma na celu redukcję emisji dwutlenku węgla.

Moja woda

Program wspiera prace budowlane na zewnątrz. W ramach dofinansowania można otrzymać 6 tysięcy złotych za wykonanie retencji do gromadzenia i odprowadzania wody deszczowej. 

Postaw na dofinansowanie, i ciesz się doskonałym remontem własnych obiektów, bez konieczności szukania pomocy w innych źródłach. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Mikroinstalacje fotowoltaiczne. Jakie możliwości w 2024 roku?

Jak podaje raport PTPiREE, w Polsce mamy do czynienia ze stałym wzrostem  popytu na instalacje fotowoltaiczne. W pierwszej połowie 2022 roku, mogliśmy zaobserwować największą liczbę zakupów tych instalacji,  która przekroczyła...

Dopłaty do czynszów dla najemców – “Mieszkanie na start”

Program “Mieszkanie na start” to rządowy program, który ma na celu wspieranie osób, które chcą wynająć mieszkanie na rynku komercyjnym. Program polega na tym, że państwo dopłaca część czynszu najemcom,...

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji?

Koszt napełnienia klimatyzacji może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z głównych czynników wpływających na koszt jest ilość czynnika chłodniczego potrzebna do ponownego napełnienia układu. Im więcej wymaganego...

Ranking firm fotowoltaicznych 2024 – TOP instalatorzy fotowoltaiki w Polsce

Ranking firm fotowoltaicznych w Polsce to kompleksowy przegląd najlepszych firm w branży.