Strona główna » Program Moja Woda 2023 – jak złożyć wniosek o 6000 zł przez internet?

Program Moja Woda 2023 – jak złożyć wniosek o 6000 zł przez internet?

3 sierpnia ruszył nowy program „Mowa Woda 2023” w ramach niego można starać się nawet o 6000 zł dofinansowania na zbieranie deszczówki. Co trzeba zrobić, aby otrzymać finansowe wsparcie? Jak złożyć wniosek o dotację i jakie warunki należy spełnić?

Program Moja Woda 2023- możesz już złożyć wniosek!

Właśnie ruszyła nowa edycja programu Moja Woda 2023. Z budżetu Państwa na ten cel poświęcono aż 130 milionów złotych. Właściciele domów mogą starać się o 6000 złotych, które przeznaczą na tak zwaną małą retencję na swoich nieruchomościach.

Mowa tutaj przede wszystkim o zbiornikach na wodę deszczową, jak i specjalnych instalacjach do gromadzenia deszczówki i wody roztopowej. Według danych, jak do tej pory złożono w sumie 8178 wniosków. Jak widać, program ten cieszy się ogromną popularnością.

Dofinansowanie z programu Moja Woda 2023- komu jest dedykowane, jak złożyć wniosek?

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, które są właścicielami albo współwłaścicielami nieruchomości, na której usytuowany jest dom jednorodzinny. Wniosek o dofinansowanie z tego programu trzeba złożyć do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Do wniosku należy załączyć dokumenty będące potwierdzeniem poniesionych kosztów, czyli na przykład faktury zakupu czy też dokumenty potwierdzające wykonanie instalacji.

Czytaj więcej: Dofinansowanie nawet do 58 tysięcy złotych na pompy ciepła

Może być to oświadczenie o samodzielnej realizacji bądź protokół wykonania. Wnioski można składać na obowiązującym formularzy za pomocą Portalu Beneficjenta, w wersji papierowej w siedzibie WFOŚiGW albo poprzez ePUAP. W przypadku Portalu Beneficjenta należy zarejestrować konto,po czym zalogować się na portalu.

Wniosek wystarczy wypełnić i przesłać poprzez portal do WFOŚiGW. Co ważne, konieczne jest też wydrukowanie wniosku z Portalu Beneficjenta i przekazanie podpisanego dokumentu w formie papierowej z załącznikami do WFOSiGW albo przy pomocy ePUAP.

Moja Woda 2023- na co można otrzymać dofinansowanie i ile ono wynosi?

Dofinansowanie można otrzymać do zakupu, montażu, dostawy, budowy, rozbudowy czy też uruchomienia instalacji do zbierania wód opadowych i roztopowych, do magazynowania wód opadowych w zbiornikach, do retencjonowania wód opadowych w tym roztopowych na dachach, do retencjonowania wód opadowych w tym roztopowych w gruncie czy też wykorzystywania retencjonowanych wód opadowych, czy roztopowych. Maksymalne dofinansowanie wynosi do 6000 zł.

Zobacz również: Zwiększenie dotacji w programie „Czyste Powietrze” do 136 tys. zł 

Można uzyskać zwrot do 80 procent poniesionych na daną inwestycje kosztów. Warto dodać, że program Moja Woda przewidziany jest na lata 2020-2024, a każda jego edycja cieszy się ogromną popularnością. Nie warto więc zwlekać ze złożeniem wniosku.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toaleta na działce bez szamba – Jakie WC wybrać?

Posiadanie toalety na działce bez szamba może powodować szereg problemów środowiskowych i zdrowotnych. Bez odpowiedniego unieszkodliwiania i przetwarzania odpadów ludzkich istnieje ryzyko skażenia gleby i wód gruntowych, co może prowadzić...

Osuszacze powietrza do domu – czy warto je stosować?

Utrzymanie odpowiednich warunków w domowych wnętrzach wymaga stosowania rozmaitych urządzeń, które sprawiają, że przestrzeń jest bardziej przyjazna dla wszystkich użytkowników. Do tej kategorii rozwiązań zaliczają się choćby praktyczne osuszacze powietrza....

Jak szybko wysuszyć drewno?

Wybór odpowiedniego rodzaju drewna opałowego ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o szybkie suszenie. Niektóre rodzaje drewna lepiej nadają się do szybkiego suszenia niż inne. Najlepsze rodzaje drewna opałowego do szybkiego...

Gdzie szukać mieszkania do kupna pod Kredyt 2 procent?

Kredyt 2 proc., znana również jako program „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”, to program dopłat do kredytów hipotecznych, który oferuje niskooprocentowane 2 proc. . Program ten został uruchomiony przez rząd w...