Strona główna » Program Moja Woda 2023 – jak złożyć wniosek o 6000 zł przez internet?

Program Moja Woda 2023 – jak złożyć wniosek o 6000 zł przez internet?

3 sierpnia ruszył nowy program „Mowa Woda 2023” w ramach niego można starać się nawet o 6000 zł dofinansowania na zbieranie deszczówki. Co trzeba zrobić, aby otrzymać finansowe wsparcie? Jak złożyć wniosek o dotację i jakie warunki należy spełnić?

Program Moja Woda 2023- możesz już złożyć wniosek!

Właśnie ruszyła nowa edycja programu Moja Woda 2023. Z budżetu Państwa na ten cel poświęcono aż 130 milionów złotych. Właściciele domów mogą starać się o 6000 złotych, które przeznaczą na tak zwaną małą retencję na swoich nieruchomościach.

Mowa tutaj przede wszystkim o zbiornikach na wodę deszczową, jak i specjalnych instalacjach do gromadzenia deszczówki i wody roztopowej. Według danych, jak do tej pory złożono w sumie 8178 wniosków. Jak widać, program ten cieszy się ogromną popularnością.

Dofinansowanie z programu Moja Woda 2023- komu jest dedykowane, jak złożyć wniosek?

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, które są właścicielami albo współwłaścicielami nieruchomości, na której usytuowany jest dom jednorodzinny. Wniosek o dofinansowanie z tego programu trzeba złożyć do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Do wniosku należy załączyć dokumenty będące potwierdzeniem poniesionych kosztów, czyli na przykład faktury zakupu czy też dokumenty potwierdzające wykonanie instalacji.

Czytaj więcej: Dofinansowanie nawet do 58 tysięcy złotych na pompy ciepła

Może być to oświadczenie o samodzielnej realizacji bądź protokół wykonania. Wnioski można składać na obowiązującym formularzy za pomocą Portalu Beneficjenta, w wersji papierowej w siedzibie WFOŚiGW albo poprzez ePUAP. W przypadku Portalu Beneficjenta należy zarejestrować konto,po czym zalogować się na portalu.

Wniosek wystarczy wypełnić i przesłać poprzez portal do WFOŚiGW. Co ważne, konieczne jest też wydrukowanie wniosku z Portalu Beneficjenta i przekazanie podpisanego dokumentu w formie papierowej z załącznikami do WFOSiGW albo przy pomocy ePUAP.

Moja Woda 2023- na co można otrzymać dofinansowanie i ile ono wynosi?

Dofinansowanie można otrzymać do zakupu, montażu, dostawy, budowy, rozbudowy czy też uruchomienia instalacji do zbierania wód opadowych i roztopowych, do magazynowania wód opadowych w zbiornikach, do retencjonowania wód opadowych w tym roztopowych na dachach, do retencjonowania wód opadowych w tym roztopowych w gruncie czy też wykorzystywania retencjonowanych wód opadowych, czy roztopowych. Maksymalne dofinansowanie wynosi do 6000 zł.

Zobacz również: Zwiększenie dotacji w programie „Czyste Powietrze” do 136 tys. zł 

Można uzyskać zwrot do 80 procent poniesionych na daną inwestycje kosztów. Warto dodać, że program Moja Woda przewidziany jest na lata 2020-2024, a każda jego edycja cieszy się ogromną popularnością. Nie warto więc zwlekać ze złożeniem wniosku.

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje budowa drogi 1 km w Polsce?

Koszt budowy drogi w Polsce zależy od kilku czynników. Jednym z głównych czynników jest projektowanie dróg.

Przymusowe remonty budynków: Nowa dyrektywa budynkowa

Parlament Europejski przegłosował znaczącą nowelizację tzw. dyrektywy budynkowej, która ma ogromne konsekwencje dla branży budowlanej w całej Unii Europejskiej. Nowe przepisy mają na celu wprowadzenie surowych norm dotyczących emisji dwutlenku...

Centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane (E-CRUB)

E-CRUB, czyli Elektroniczny Centralny Ewidencja Osób z Uprawnieniami Budowlanymi, jest kompleksową bazą danych pełniącą rolę rejestru osób posiadających uprawnienia budowlane . Został wprowadzony w celu zastąpienia dotychczasowej centralnej ewidencji osób...

Kiedy kuna wychodzi z gniazda na polowanie?

Zachowanie kuny w dzień i w nocy znacznie się różni. Kuny stają się aktywne wieczorem i w nocy, co nie oznacza jednak, że nie można ich spotkać w ciągu dnia...