Strona główna » Remont Mieszkania Zabrze 10 Najlepszych Firm – Cena

Remont Mieszkania Zabrze 10 Najlepszych Firm – Cena

Remont
Remont Mieszkania

W naszej bazie znajdziesz już ponad 271 firm z miasta Zabrze, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Zabrze mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Mieszkańcy Zabrze złożyli już ponad 2490 ofert na remont mieszkania. Na podstawie wykonany realizacji przygotowaliśmy ranking firm oferujących Remont Mieszkania Zabrze.

Baza najlepszych firm z miasta Zabrze

Usunięcie starych ścian ujawniło więcej przestrzeni do wykorzystania w mieszkaniu. Nowa przestrzeń umożliwiła stworzenie nowej kuchni i sypialni z łóżkiem Murphy. Te remonty były konieczne, aby dostosować się do nowego stylu życia rodziny po tym, jak ich córka urodziła drugie dziecko. Zwiększona przestrzeń życiowa rodziny umożliwiła im organizowanie większej liczby przyjęć, co poprawiło ich życie towarzyskie. Toaleta w łazience również została przeniesiona, aby zrobić miejsce na nową kuchnię. Chociaż nowy układ mieszkania nie odpowiadał pierwotnym planom, spełniał potrzeby rodziny.

Cennik Remontów Mieszkań w Zabrze

Usunięcie starych ścian dało również możliwość przeprowadzenia innych remontów w mieszkaniu w Zabrzu. Aby pomieścić nową przestrzeń, kuchnia i sypialnia musiały zostać odnowione. Nowa podłoga w obu pokojach zapewniła bogatszy wygląd wystroju domu. W całym mieszkaniu dokonano również zmian w meblach i wyposażeniu. Pomiędzy dwoma łóżkami dostawiono łóżko Murphy, co umożliwiło dzieciom spanie blisko rodziców. To nowatorskie rozwiązanie pozwoliło uzyskać więcej miejsca w sypialni przy jednoczesnym zachowaniu intymności między rodzicem a dzieckiem.

Usługi malarskie, tapicerskie, gipsowanie Zabrze

Wykonywane usługi – czynności (robocizna netto)JednostkaCena netto
Malowanie wnętrz farbą emulsyjną (dwukrotne) – w jednym kolorzem219,50-24,00zł
Gruntowanie ścian i sufitów (typu UNI-grunt)m29,50-13,00zł
Zrywanie starych tapetm220,00-29,00zł
Wygładzanie ścian i sufitów (2/3-krotne ze szlifowaniem), gładź gipsowam239,50-47,00zł
Malowanie glazury i terakotym255,00-60,00zł
Skrobanie ścian i sufitów – usunięcie starych farbm217,00-22,00zł
Tapetowanie ścianm250,00-65,00zł
Malowanie drzwim2130,00-180zł
Malowanie grzejnikówżebro14,00-18,00zł
Drobne szpachlowanie, uzupełnianie ubytków na ścianach i sufitachm212,00-20,50zł

Chociaż dodanie nowych ścian zwolniło miejsce, niektóre zmiany nie były idealne po remoncie. Na przykład dodanie łóżka Murphy między dwoma łóżkami spowodowało ograniczenie miejsca do przechowywania w sypialni. Ponadto druga łazienka nie była używana po przeniesieniu tam toalety. Wynikało to z faktu, że przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego ograniczały remonty łazienek w Zabrzu do sypialni.

Proces renowacji trwał również dłużej niż oczekiwano ze względu na kwestie zagospodarowania przestrzennego i nieprzewidziane problemy napotkane podczas budowy. Gdy rozpoczęto prace budowlane, robotnicy budowlani odkryli, że przed rozpoczęciem pracy potrzebują specjalnego pozwolenia od miasta. Wymóg ten opóźnił budowę, ponieważ przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego uniemożliwiały przebudowę innych części mieszkania.

Usługi malarskie, tapicerskie, gipsowanie Zabrze

Wykonywane usługi – czynności (robocizna netto)JednostkaCena netto
Tynkowanie metodą tradycyjną ścian i sufitówm232,00-39,00zł
Obsadzenie kątowników/narożników tynkarskichmb.21,00zł
Montaż listew prowadzącychmb.12,00zł
Obróbka otworów okiennychmb.45,00zł
Wyburzanie ścian działowych do gr. 18 cm.m2100,00-150,00zł
Skuwanie tynkum225,00-29,00zł
Uzupełnienie ubytku tynku – bruzd po wyburzonych ścianachmb.22,00-27,00zł
Wykonanie wylewki samopoziomującejm232,00-37,00zł
Wykonanie wylewki ciężkiejm240,00-45,00zł
Tynki dekoracyjne, strukturalnem2100,00-130,00zł
Montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicąszt.250,00-290,00zł
Montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicąszt.500,00-600,00zł
Podcięcie drzwi wewnętrznychszt.60,00zł
Montaż parapetów wewnętrznych konglomerat, płyta, kamieńmb.90,00-150,00zł
Montaż pustaków szklanych – luxferówm2190,00-250,00zł

Chociaż dodanie nowych ścian zwolniło miejsce, niektóre zmiany nie były idealne po renowacji. Na przykład dodanie łóżka Murphy między dwoma łóżkami spowodowało ograniczenie miejsca do przechowywania w sypialni. Ponadto druga łazienka nie była używana po przeniesieniu tam toalety. Stało się tak, ponieważ przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego ograniczyły remonty łazienek w Zabrzu tylko do sypialni.

Rodzinny projekt Remont mieszkania w Zabrzu: kompleksowy przewodnik pokazuje, że remont może być przyjemnym procesem, który może przynieść pozytywne zmiany właścicielom domów. Jednak to doświadczenie zostało zniweczone przez problemy z przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego i nieoczekiwane problemy podczas budowy, które opóźniły postęp i zasoby budżetowe. Mimo to problemy te nie powstrzymały właścicieli domów przed dokonaniem wartościowych zmian w swoich mieszkaniach po przeprowadzeniu badań i zwróceniu się o profesjonalną pomoc do wykonawców i architektów.

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Zabrze

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Remont Mieszkania Gliwice 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 214 firm z miasta Gliwice, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Gliwice mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Mieszkańcy Gliwice...

Remont Mieszkania Częstochowa 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 234 firm z miasta Częstochowa, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Częstochowa mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Mieszkańcy Częstochowa...

Remont Mieszkania Sosnowiec 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 214 firm z miasta Sosnowiec, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Sosnowiec mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Mieszkańcy Sosnowiec...

Remont Mieszkania Wisła 10 Najlepszych Firm – Cena

W naszej bazie znajdziesz już ponad 176 firm z miasta Wisła, które oferują remonty mieszkań. Dzięki nam mieszkańcy miasta Wisła mogą zlecić swoje usługi dla top 10 firm. Na podstawie...