Strona główna » Domy szkieletowe Bartoszyce – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Bartoszyce – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Opinie

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Bartoszyce, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Bartoszyce, które specjalizują się budowaniu domów szkieletowych z wykorzystaniem drewna. Przeczytaj opinie o firmach z miastach Bartoszyce i wybierz najlepszą firmę. Mieszkańcy miasta Bartoszyce złożyli już ponad 1541 ofert na domy szkieletowe i drewniane korzystając z naszego portalu i opinii klientów.

Baza najlepszych firm z miasta Bartoszyce zajmujących się budowaniem domów z drewna.

Domy o konstrukcji szkieletowej są popularnym materiałem budowlanym, ponieważ są odporne na ogień, łatwe w naprawie i niedrogie w budowie. Jednak domy z drewnianą ramą są podatne na uszkodzenia w wyniku przypadkowych pożarów, są podatne na trzęsienia ziemi i są droższe niż domy konwencjonalne. Wiele osób uważa, że ​​drewniane domy szkieletowe nie są dobrym wyborem dla kraju.

Po pierwsze, drewniane domy szkieletowe są ognioodporne ze względu na swoją konstrukcję. Składają się z syntetycznej tarcicy umieszczonej pomiędzy dwiema stalowymi blachami. Zapewniają dobre wsparcie konstrukcyjne i działają jako bariera między domem a ogniem. Po drugie, drewniane domy szkieletowe są łatwe w naprawie, ponieważ są wykonane z łatwo dostępnych materiałów. Po trzecie, są niedrogie w budowie dzięki wykorzystaniu wstępnie zmontowanych części. Wszystkie te czynniki sprawiają, że domy z drewnianą ramą są idealne dla krajów o niewielkich zasobach.

Chociaż domy z drewnianą ramą są łatwe do naprawy, są również bardziej odporne na uszkodzenia spowodowane trzęsieniami ziemi niż konwencjonalne budynki. Wynika to ze sposobu ich budowy. Ściany wykonane są z syntetycznej tarcicy, która jest wystarczająco mocna, aby wytrzymać trzęsienia ziemi. Nawet w przypadku klęsk żywiołowych domy te można szybko i łatwo naprawić w porównaniu z konwencjonalnymi budynkami. Ponadto są tanie i łatwe w utrzymaniu, co czyni je idealnym wyborem dla krajów o ograniczonych zasobach.

Jednak domy drewniane są bardziej podatne na pożary niż konwencjonalne budynki. Wynika to z materiałów użytych do budowy. Syntetyczna tarcica jest łatwopalna i łatwo zapala się podczas pożaru. Dodatkowo drewniane domy nie mają materiałów ognioodpornych i nie mają instalacji tryskaczowych. Jako takie, drewniane domy są poważnym zagrożeniem w każdym kraju.

Niestety, drewniane domy szkieletowe są droższe niż konwencjonalne domy i nie są tak odporne na uszkodzenia spowodowane trzęsieniami ziemi lub pożarami, jak stwierdzono w poprzednich twierdzeniach. Po pierwsze, domy drewniane są droższe niż domy konwencjonalne, ponieważ wymagają specjalistycznych technik budowlanych i materiałów. Po drugie, są droższe, ponieważ drewno nie jest odpowiednim materiałem budowlanym dla każdego klimatu lub sytuacji. Drewniane domy wymagają specyficznych warunków klimatycznych i glebowych, aby były skuteczne i nie mogą być używane we wszystkich sytuacjach ze względu na ich łatwopalność.

Cena budowania domu szkieletowego z miasto Bartoszyce

Najtańsze modele można nabyć poniżej 120 000 zł, ale znajdziemy także wersje dwa lub niemal trzy razy droższe. 

Do opcjonalnych kosztów budowy domu szkieletowego można zaliczyć:

  • ocieplenie ścian do grubości 15 cm – od 3 000 zł,
  • ocieplenie dachu do grubości 15 cm – od 2 000 zł,
  • komin modułowy – od 3 000 zł,
  • komin typu „koza” – od 3 000 zł,
  • instalacja grzewcza – od 4 000 zł.

Warto przeczytać do drewnianych domach również:

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Bartoszyce

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domy szkieletowe Kętrzyn – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Kętrzyn, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Kętrzyn,...

Domy szkieletowe Giżycko – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Giżycko, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Giżycko,...

Domy szkieletowe Mrągowo – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Mrągowo, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Mrągowo,...

Domy szkieletowe Szczytno – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Szczytno, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Szczytno,...