Strona główna » Domy szkieletowe Międzyrzecz – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Międzyrzecz – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Opinie

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Międzyrzecz, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Międzyrzecz, które specjalizują się budowaniu domów szkieletowych z wykorzystaniem drewna. Przeczytaj opinie o firmach z miastach Międzyrzecz i wybierz najlepszą firmę. Mieszkańcy miasta Międzyrzecz złożyli już ponad 1533 ofert na domy szkieletowe i drewniane korzystając z naszego portalu i opinii klientów.

Baza najlepszych firm z miasta Międzyrzecz zajmujących się budowaniem domów z drewna.

Tradycyjne drewniane domy szkieletowe wytrzymują dłużej niż konstrukcje z cegły i zaprawy murarskiej. Drewno jest naturalnym izolatorem, który spowalnia przenoszenie ciepła z wnętrza na zewnątrz. Dzięki temu domy drewniane są bardziej energooszczędne i wygodniejsze niż budynki murowane. Większość tradycyjnych stylów drewnianych domów wykorzystuje drewniane parapety do stworzenia piwnicy. Tworzy to dodatkowe wsparcie pod fundamentem, dzięki czemu drewniane domy są bezpieczniejsze w przypadku trzęsień ziemi. Ponadto domy drewniane mają zwykle mniej ścian zewnętrznych niż konstrukcje z cegły i zaprawy murarskiej. Dzięki temu są bardziej wydajne, ponieważ zapewniają więcej przestrzeni między podłogami a ścianami dla przepływu powietrza. Biorąc pod uwagę te powody, łatwo zrozumieć, dlaczego tradycyjne drewniane budynki wytrzymują dłużej niż ich odpowiedniki z cegły i zaprawy murarskiej.

Drewniane domy szkieletowe są znacznie tańsze w utrzymaniu niż domy z cegły i zaprawy murarskiej. Ponieważ nie wymagają żadnych prac fundamentowych, domy z drewnianą ramą są znacznie łatwiejsze do naprawy po klęskach żywiołowych, takich jak pożary i burze. Utrzymanie tradycyjnego drewnianego domu jest również znacznie prostsze niż utrzymanie domu z cegły lub zaprawy murarskiej, ponieważ drewniane domy nie mają fundamentów. Zamiast tego całkowicie polegają na swoich fundamentach ściennych. Wystarczy naprawić wszelkie uszkodzenia ścian spowodowane klęskami żywiołowymi, takimi jak pożary lub burze. Ponadto w tradycyjnych drewnianych domach nie ma potrzeby stosowania cegieł ani zaprawy, ponieważ w ogóle nie wymagają one fundamentów.

Mimo to tradycyjne domy drewniane mają pewne wady. Mogą zostać uszkodzone przez klęski żywiołowe, takie jak pożary i burze. Powódź może również spowodować uszkodzenia strukturalne tradycyjnych drewnianych domów, jeśli nie są one odpowiednio zabezpieczone przed klęskami żywiołowymi. Pozostawione bez opieki te problemy strukturalne mogą szybko stać się trwałymi problemami dla tradycyjnych drewnianych domów.

Ponadto utrzymanie tradycyjnych drewnianych domów jest znacznie bardziej pracochłonne niż utrzymanie domów z cegły i zaprawy murarskiej. Chociaż nie wymagają fundamentów, wymagają regularnej konserwacji w postaci malowania i impregnacji. Niezastosowanie się do tego zalecenia może prowadzić do uszkodzeń konstrukcyjnych z powodu wilgoci i inwazji szkodników. Ponieważ tradycyjne drewniane domy nie mają fundamentów, regularna konserwacja jest niezwykle ważna, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom konstrukcyjnym.

Ogólnie rzecz biorąc, stosowanie tradycyjnych drewnianych domów szkieletowych zamiast domów z cegły i zaprawy murarskiej ma wiele zalet. Korzyści te wahają się od ekonomicznych i konstrukcyjnych do ogólnej trwałości i komfortu. Jednak nadal istnieją pewne wady korzystania z tradycyjnych drewnianych domów, ponieważ mogą one zostać uszkodzone przez klęski żywiołowe i wymagają więcej konserwacji. Jest to coś, o czym każdy, kto rozważa przejście z domów z cegły i zaprawy murarskiej, powinien wiedzieć, podejmując decyzję.

Cena budowania domu szkieletowego z miasto Międzyrzecz

Najtańsze modele można nabyć poniżej 120 000 zł, ale znajdziemy także wersje dwa lub niemal trzy razy droższe. 

Do opcjonalnych kosztów budowy domu szkieletowego można zaliczyć:

  • ocieplenie ścian do grubości 15 cm – od 3 000 zł,
  • ocieplenie dachu do grubości 15 cm – od 2 000 zł,
  • komin modułowy – od 3 000 zł,
  • komin typu „koza” – od 3 000 zł,
  • instalacja grzewcza – od 4 000 zł.

Warto przeczytać do drewnianych domach również:

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Międzyrzecz

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domy szkieletowe Słubice – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Słubice, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Słubice,...

Domy szkieletowe Kostrzyn nad Odrą – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Kostrzyn nad Odrą, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm...

Domy szkieletowe Sulechów – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Sulechów, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Sulechów,...

Domy szkieletowe Świebodzin – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Świebodzin, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Świebodzin,...