Strona główna » Domy szkieletowe Tychy – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Tychy – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Opinie

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Tychy, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Tychy, które specjalizują się budowaniu domów szkieletowych z wykorzystaniem drewna. Przeczytaj opinie o firmach z miastach Tychy i wybierz najlepszą firmę. Mieszkańcy miasta Tychy złożyli już ponad 1875 ofert na domy szkieletowe i drewniane korzystając z naszego portalu i opinii klientów.

Baza najlepszych firm z miasta Tychy zajmujących się budowaniem domów z drewna.

Domy drewniane to łatwy i ekologiczny sposób na budowę domu. Wykonane są z drewnianych ram pokrytych warstwą tynku lub stiuku. Domy drewniane są znacznie bardziej energooszczędne niż domy murowane. Są również bardziej odporne na klęski żywiołowe, takie jak powodzie i burze. Jednak niektórzy twierdzą, że domy drewniane są droższe i mogą zostać zniszczone przez ogień i termity.

Domy drewniane są znacznie bardziej energooszczędne niż domy murowane. Wykonane są z drewna, które jest surowcem odnawialnym. Oznacza to, że domy drewniane są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż domy murowane. Ponadto domy drewniane mają o wiele lepszą izolację niż domy murowane. Izolacja sprawia, że ​​domy są znacznie chłodniejsze latem i cieplejsze zimą. To właśnie sprawia, że ​​domy drewniane są tak popularne w zimnych miesiącach.

Tynk i sztukateria to najpopularniejsze materiały stosowane w domach drewnianych. Materiały te są znacznie bardziej odporne na klęski żywiołowe niż domy murowane. W większości przypadków domy z cegły i zaprawy są niszczone podczas powodzi lub burz. To dlatego, że nie są zbudowane tak, aby wytrzymać takie klęski żywiołowe. Zamiast tego są wykonane ze słabszych materiałów, które można łatwo zniszczyć podczas burz lub powodzi.

Chociaż domy drewniane są znacznie bardziej energooszczędne niż domy z cegły i zaprawy murarskiej, są również droższe. Wynika to z faktu, że drewno jest droższym surowcem niż cegły i zaprawa murarska. To sprawia, że ​​dla niektórych zakup drewnianego domu jest nieodpowiedzialny finansowo. Jeśli ludzie nie są wystarczająco zabezpieczeni finansowo, aby kupić drewniany dom, to kupno takiego nie jest dla nich opcją.

Istnieje wiele negatywnych skutków, jeśli chodzi o używanie drewnianych domów zamiast domów z cegły i zaprawy murarskiej. Niektóre z negatywnych skutków obejmują problemy z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i uszkodzenia termitów. Drewno łatwo się zapala, dlatego wymaga stałego monitorowania ze strony strażaków. Termity mogą również uszkadzać drewniane domy, dlatego ważne jest zainstalowanie systemu kontroli termitów w drewnianych domach.

Ogólnie rzecz biorąc, drewniane domy to łatwy i przyjazny dla środowiska sposób budowy domu. Są znacznie bardziej energooszczędne, przyjazne dla środowiska i odporne na klęski żywiołowe niż domy murowane. Są jednak znacznie droższe niż domy z cegły i zaprawy murarskiej, mogą zostać zniszczone przez ogień i termity i nie zawsze nadają się do wszystkich klimatów. Ważne jest, aby zastanowić się, jaką wartość ma każdy aspekt domu przy podejmowaniu decyzji, czy używać drewnianych domów zamiast domów z cegły i zaprawy murarskiej.

Cena budowania domu szkieletowego z miasto Tychy

Najtańsze modele można nabyć poniżej 120 000 zł, ale znajdziemy także wersje dwa lub niemal trzy razy droższe. 

Do opcjonalnych kosztów budowy domu szkieletowego można zaliczyć:

  • ocieplenie ścian do grubości 15 cm – od 3 000 zł,
  • ocieplenie dachu do grubości 15 cm – od 2 000 zł,
  • komin modułowy – od 3 000 zł,
  • komin typu „koza” – od 3 000 zł,
  • instalacja grzewcza – od 4 000 zł.

Warto przeczytać do drewnianych domach również:

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Tychy

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domy szkieletowe Rybnik – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Rybnik, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Rybnik,...

Domy szkieletowe Bielsko-Biała – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Bielsko-Biała, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Bielsko-Biała,...

Domy szkieletowe Bytom – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Bytom, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Bytom,...

Domy szkieletowe Ruda Śląska – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Ruda Śląska, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z...