Strona główna » Olbrzymie zainteresowanie kredytem 2 proc. Wrzesień 2023
Olbrzymie zainteresowanie kredytem 2 proc

Olbrzymie zainteresowanie kredytem 2 proc. Wrzesień 2023

„Bezpieczny kredyt” od samego początku cieszy się gigantyczną popularnością. Na ten moment podpisano już blisko 8 tysięcy umów na prawie 3 miliardy złotych. Program Pierwsze Mieszkanie sprawił również, że założono ponad 2 tysiące Kont Mieszkaniowych. 

Program Pierwsze Mieszkanie – co warto wiedzieć?

Choć program Pierwsze Mieszkanie to relatywnie popularny termin, to wiele osób po dziś dzień nie wie, jakie są jego główne założenia. W praktyce, w zakres tego pojęcia wchodzi zarówno „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, jak i Konto Mieszkaniowe, czyli specjalne narzędzie, którego głównym zadaniem ma być pomaganie w zbieraniu oszczędności na zakup nieruchomości.

Czytaj więcej: Bezpieczny kredyt 2% – czy rzeczywiście jest na 2%?

Obydwie ulgi są skierowane do osób, które mają nie więcej niż 45 lat i nigdy wcześniej nie posiadały na własność żadnego mieszkania. Program ten w mgnieniu oka przyjęto z dużym optymizmem. Dzięki niemu wiele młodych osób bez zdolności kredytowej zyskało szanse na własne lokum. Innowacyjny program sprawia, że młodzi ludzie mogą szybciej się usamodzielnić i zakupić swoją pierwszą nieruchomość, bez przesadnego obciążania swojego portfela. 

Kto oferuje „Bezpieczny kredyt 2 proc.”?

„Bezpieczny kredyt 2 proc.” został przyjęty z gigantycznym optymizmem. Już w pierwszy 10 tygodniach od momentu jego wprowadzenia złożono blisko 50 tysięcy wniosków kredytowych. Sporą popularnością cieszą się też Konta Mieszkaniowe – zgromadzono już na nich łącznie ponad 5 milionów złotych.

Sprawdź dalej: Bezpieczny kredyt 2% – w jakim banku go dostaniesz?

W chwili obecnej kredyt na przystępnych warunkach oferuje 11 różnych banków. Są to: Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Bank Pekao, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, PKO Bank Polski, mBank, SGB-Bank i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem oraz VeloBank. Zgodnie z zapowiedziami, do tego grona ma niebawem dołączyć trzech kolejnych usługodawców.  

Czym cechuje się „Bezpieczny kredyt 2 proc.”?

„Bezpieczny kredyt 2 proc.” oferowany jest ze specjalną dopłatą. Z dopłaty do rat tego kredytu mieszkaniowego można korzystać przez dekadę, a maksymalna kwota kredytu dla singla wynosi pół miliona złotych. Jeśli w skład gospodarstwa domowego wchodzi więcej osób, to maksymalna kwota kredytu jest powiększona o dodatkowe 100 tysięcy złotych.

Więcej informacji: Bezpieczny kredyt 2 proc. – czy kupione mieszkanie można później wynająć?

Konto Mieszkaniowe jest z kolei przeznaczone dla osób, które mają co najmniej 13 lat. Jego zadaniem jest ułatwienie gromadzenia środków na zakup mieszkania w przyszłości. Minimalna wpłata miesięczna wynosi na nim 500 złotych, zaś maksymalna – 2000 złotych. Na ten moment Konto Mieszkaniowe oferują tylko trzy banki. W jego przypadku nie obowiązuje podatek Belki. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiedy siać trawę na Jesień?

Wysiew trawy jesienią ma kilka zalet, dzięki którym jest to idealny czas na założenie nowego trawnika. Jedną z głównych korzyści jest to, że gleba jest nadal ciepła od miesięcy letnich,...

Ruszył program Ciepłe Mieszkanie – czy są chętni?

W ostatnich latach rząd dotuje różne programy, a ostatnio ruszyło Ciepłe Mieszkanie. Celem tego programu jest poprawa efektywności energetycznej mieszkań, które znajdują się w budynkach wielorodzinnych. Oto dane informujące o...

Ile zarabia kierownik budowy w Polsce w 2023r.

Według stanu na 1 kwietnia 2023 r. średnie roczne wynagrodzenie kierownika budowy w Polsce wynosi 130 000 zł.

Odbiór mieszkania lista 44 rzeczy do sprawdzenia z instrukcją

Odbiór mieszkania od dewelopera to kluczowy proces, którego nie należy lekceważyć.