Strona główna » Bezpieczny kredyt 2 proc. w jakim banku złożyć wniosek?

Bezpieczny kredyt 2 proc. w jakim banku złożyć wniosek?

Cztery instytucje bankowe działające na terenie Polskie zdecydowały się na wprowadzenie od 1 lipca tego roku 2-procentowego kredytu mieszkaniowego. W związku z tym BGK przygotowuje dla nich specjalny system informatyczny. 

Niecodzienne warunki zobowiązania

Na wstępie podkreślić niezwykle istotny fakt, iż kwota w pełni bezpiecznego kredytu nie będzie mogła w żadnym wypadku przekroczyć odgórnie ustalonej granicy wynoszącej 500 tysięcy złotych. Istnieje jednak pewne odstępstwo od tej normy, bowiem w przypadku, gdy kredytobiorca mieszka wraz z małżonkiem, tudzież posiada na swoim wychowaniu co najmniej jedno dziecko kwota ta może wzrosnąć nawet do 600 tysięcy złotych.

Czytaj więcej: Bezpieczny Kredyt 2 proc. Kto może otrzymać?

Ponadto wkład własny osoby decydującej się na wzięcie pożyczki nie będzie mógł być wyższy aniżeli 200 tysięcy złotych. Dodatkowo powstałe w ramach procesu regulacje prawne wprowadzą na rynek specjalnie w tym celu przygotowane konta oszczędnościowe. Za ich pomocą klienci dokonujący systematycznych wpłat (w tym miejscu warto wspomnieć, że musi być to minimum 11 wpłat w ciągu roku kalendarzowego w kwocie wynoszącej przynajmniej 500 złotych) będą mogli liczyć na otrzymanie dodatkowych premii o charakterze mieszkaniowym z budżetu państwa.

Sprawdź również: Czy pierwsze mieszkanie bez podatku to korzystne rozwiązanie?

Zostaną one także oprocentowane w zgodności z ofertą udzielającego kredytu banku, a same odsetki zostaną w zupełności zwolnione z konieczności opłacania podatku Belki. Całkowitym źródłem finansowania będzie budżet państwa realizowany poprzez Rządowy Fundusz Mieszkaniowy stworzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Nareszcie koniec wszelkich uzgodnień

Wedle słów Katarzyny Fortuny z BGK w poniedziałek w końcu zakończone zostały trwające od marca uzgodnienia z bankami dotyczące ostatecznego kształtu umowy współpracy nawiązującej do realizacji 2-procentowego kredytu mieszkaniowego.

Warto wiedzieć: Termin startu programu „Pierwsze Mieszkanie” 3 Lipca 2023 Wnioski

Co ważne, cztery instytucje bankowe działające prężnie na terenie naszego kraju zadeklarowały pełną gotowość do realizacji projektu. Dzięki temu skompletowany projekt ustawy można po wielu miesiącach oczekiwania skierować do właściwych organów w celu zawarcia jej w polskim systemie prawnym. Zgodnie z obowiązującymi w jej ramach normami prawnymi kredyt będą mogły wziąć osoby wyłącznie do 45. roku życia.

Czytaj dalej: Czy jest możliwe obniżenie cen mieszkań w 2023 roku?

Natomiast w przypadku, gdy pożyczka miałaby zostać udzielona małżeństwu co najmniej jedno z nich koniecznie musiałoby spełniać ten nieodzowny warunek. Stanowi to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla banku. Po opublikowaniu ustawy w Dzienniku Ustaw na stronie BKG zostanie utworzona specjalna zakładka dla kredytobiorców. 

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Branża budowlana w Polsce. Tendencje i perspektywy rozwoju

Branża budowlana w Polsce przechodzi dynamiczne zmiany, które są kształtowane przez nowoczesne technologie, zrównoważony rozwój oraz zmieniające się potrzeby rynku. W 2024 roku sektor ten wykazuje duży potencjał wzrostu, dzięki...

Ile kosztuje kubik wody?

Zrozumienie kosztów zużycia wody jest niezbędne zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Cena wody może znacznie różnić się w zależności od regionu Polski, dlatego ważne jest zrozumienie składników kosztu...

Wymiana pieca węglowego na pompę ciepła dofinansowanie 2023

Ogrzewanie domu jest istotną częścią domowego komfortu. Jednak tradycyjne piece są nieefektywne i drogie. Zastąpienie tradycyjnego pieca pompą ciepła może być doskonałym wyborem dla właściciela domu. Pompy ciepła są bardziej...

Czym czyścić spiek kwarcowy i jak o niego dbać?

Spieki kwarcowe to materiał, który idealnie nadaje się do wykończenia domu – zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku. Wielkoformatowe płytki z kwarcu są ponadczasowym materiałem, który wpisuje się...