Strona główna » Domy szkieletowe Białogard – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Białogard – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Opinie

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Białogard, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Białogard, które specjalizują się budowaniu domów szkieletowych z wykorzystaniem drewna. Przeczytaj opinie o firmach z miastach Białogard i wybierz najlepszą firmę. Mieszkańcy miasta Białogard złożyli już ponad 1837 ofert na domy szkieletowe i drewniane korzystając z naszego portalu i opinii klientów.

Baza najlepszych firm z miasta Białogard zajmujących się budowaniem domów z drewna.

Domy szkieletowe to rodzaj domów, które mają drewnianą ramę, która podtrzymuje dach i ściany. Domy te były popularne od połowy do końca XX wieku, kiedy stały się niedrogim sposobem na budowę domu. Jednak domy z drewnianą ramą wypadły z łask ze względu na postęp technologiczny. Wynika to w dużej mierze z faktu, że drewniane domy szkieletowe nie są tak trwałe jak domy murowane i mogą stanowić zagrożenie pożarowe. Mimo to wiele osób uważa, że ​​domy z drewnianą ramą są lepsze od domów z cegły i zaprawy ze względu na ich przystępność cenową i lepszą izolację akustyczną.

Jednym z powodów, dla których domy z drewnianą ramą są tańsze niż domy z cegły i zaprawy, jest to, że zużywają mniej materiał. Ponadto są one generalnie mniejsze niż domy z cegły i zaprawy murarskiej, więc mniej materiału oznacza mniejsze koszty. To sprawia, że ​​domy drewniane są szczególnie dobrą opcją dla osób, które mają ograniczony budżet lub chcą założyć rodzinę. Innym powodem, dla którego domy drewniane są tańsze niż domy murowane, jest to, że wymagają mniej wsparcia konstrukcyjnego. Domy szkieletowe zazwyczaj wykorzystują drewniane belki zamiast betonowych ścian, dzięki czemu są lżejsze. To czyni je idealnymi dla osób, które planują częste przeprowadzki lub które chcą mieć możliwość łatwego rozbiórki domu.

Domy z drewnianą ramą zapewniają lepszą izolację akustyczną, ponieważ nie ma betonu ani cegły, które blokowałyby dźwięk przedostający się przez dom . Z tego powodu domy drewniane są idealne dla osób, które mają wrażliwych na hałas sąsiadów lub chcą słyszeć las nocą. Drewniane domy szkieletowe są również świetnymi piwnicami, które w razie potrzeby można łatwo przekształcić w dodatkową przestrzeń mieszkalną.

Z drugiej strony domy drewniane nie zapewniają takiego samego poziomu trwałości jak domy z cegły i zaprawy murarskiej, więc mają pewne wady w porównaniu z nimi. Na przykład drewniane domy mogą zostać uszkodzone przez pożary i klęski żywiołowe, co może sprawić, że staną się niebezpieczne dla mieszkańców. Mogą również zostać uszkodzone przez pogodę lub zwierzęta, jeśli nie są odpowiednio chronione przed nimi. Inną wadą domów z drewnianą ramą jest to, że z czasem mogą się wypaczać lub rozszerzać pod wpływem wilgoci. Może to spowodować ich niestabilność, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je konserwować, jeśli w jednym mieszkasz. Ważne jest również, aby podczas budowy domu upewnić się, że wszystkie pęknięcia w domu są zamknięte, aby woda nie mogła dostać się do środka i rozszerzyć konstrukcji.

Ostatecznie domy z drewnianą ramą są dobrym wyborem dla osób, które chcą minimalnych kosztów z góry koszty, lepszą izolację akustyczną i mniejsze wymagania konserwacyjne niż domy murowane. Mają jednak również pewne wady w porównaniu z tradycyjnymi domami, takie jak mniejsza trwałość, mniejsza izolacyjność akustyczna i wyższe wymagania konserwacyjne. Ważne jest, aby porównać te wady z korzyściami płynącymi z mieszkania w domu z drewnianą ramą przy podejmowaniu decyzji o budowie ścian domu.

Cena budowania domu szkieletowego z miasto Białogard

Najtańsze modele można nabyć poniżej 120 000 zł, ale znajdziemy także wersje dwa lub niemal trzy razy droższe. 

Do opcjonalnych kosztów budowy domu szkieletowego można zaliczyć:

  • ocieplenie ścian do grubości 15 cm – od 3 000 zł,
  • ocieplenie dachu do grubości 15 cm – od 2 000 zł,
  • komin modułowy – od 3 000 zł,
  • komin typu „koza” – od 3 000 zł,
  • instalacja grzewcza – od 4 000 zł.

Warto przeczytać do drewnianych domach również:

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Białogard

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domy szkieletowe Szczecinek – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Szczecinek, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Szczecinek,...

Domy szkieletowe Wałcz – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Wałcz, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Wałcz,...

Domy szkieletowe Goleniów – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Goleniów, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Goleniów,...

Domy szkieletowe Police – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Police, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Police,...