Strona główna » Domy szkieletowe Bochnia – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Bochnia – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe Opinie

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Bochnia, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Bochnia, które specjalizują się budowaniu domów szkieletowych z wykorzystaniem drewna. Przeczytaj opinie o firmach z miastach Bochnia i wybierz najlepszą firmę. Mieszkańcy miasta Bochnia złożyli już ponad 1876 ofert na domy szkieletowe i drewniane korzystając z naszego portalu i opinii klientów.

Baza najlepszych firm z miasta Bochnia zajmujących się budowaniem domów z drewna.

Popularność domów drewnianych spadła na przestrzeni lat ze względu na wysokie koszty utrzymania i napraw. Jednak domy drewniane mają wiele zalet w porównaniu do domów murowanych. Korzyści te obejmują bardziej przystępną cenę, łatwość naprawy i energooszczędność. Mimo to domy drewniane mają też swoje wady. Należą do nich ograniczone możliwości napraw i niższa efektywność energetyczna.

Domy drewniane są tańsze niż domy murowane. Wysokie koszty utrzymania i napraw domów murowanych sprawiają, że są one tańsze niż domy drewniane. Ponadto domy drewniane wymagają mniej pracy w utrzymaniu i są łatwiejsze w naprawie. Oznacza to, że domy drewniane są ogólnie tańsze niż domy murowane.

Domy drewniane można łatwo naprawić, jeśli przeciekają lub wymagają renowacji. Wynika to z ograniczonej liczby opcji napraw, jakie mają domy murowane. Naprawy konstrukcji drewnianych ograniczają się do malowania lub wymiany uszkodzonych części. Ogranicza to liczbę dostępnych opcji napraw i utrudnia rozwiązywanie problemów w domach drewnianych. Ponadto problemy, których nie można naprawić, mogą prowadzić do uszkodzeń konstrukcyjnych i skutkować niepotrzebnymi naprawami.

Mieszkanie w drewnianym domu ma wiele wad, w tym ograniczone możliwości napraw i niższą efektywność energetyczną. Domy murowane mają większą różnorodność opcji napraw i wymagają mniej energii do utrzymania. Obejmuje to możliwość dostrojenia klimatyzacji do potrzeb domowników. Ponadto domy murowane są bardziej energooszczędne ze względu na sposób ich budowy i wytrzymują wyższe temperatury niż domy drewniane.

Domy murowane są bardziej energooszczędne niż domy drewniane. Wynika to ze sposobu, w jaki mieszczą się w nich elementy elektryczne, takie jak gniazdka elektryczne i oprawy oświetleniowe. Domy drewniane zużywają więcej energii ze względu na konieczność stosowania systemów ogrzewania i chłodzenia. Klimatyzacja jest również bardziej potrzebna w domach drewnianych ze względu na wysokie temperatury panujące w miesiącach letnich.

Pomimo pewnych wad, w tym ograniczonych możliwości napraw i niższej efektywności energetycznej, mieszkanie w drewnianym domu ma wiele zalet w porównaniu z domami murowanymi. Obejmują one bardziej przystępne cenowo, łatwe do naprawy, łatwe dostosowywanie i bardziej energooszczędne. Jednak domy drewniane mają mniej opcji napraw i są mniej wydajne energetycznie, a ich utrzymanie może być droższe.

Cena budowania domu szkieletowego z miasto Bochnia

Najtańsze modele można nabyć poniżej 120 000 zł, ale znajdziemy także wersje dwa lub niemal trzy razy droższe. 

Do opcjonalnych kosztów budowy domu szkieletowego można zaliczyć:

  • ocieplenie ścian do grubości 15 cm – od 3 000 zł,
  • ocieplenie dachu do grubości 15 cm – od 2 000 zł,
  • komin modułowy – od 3 000 zł,
  • komin typu „koza” – od 3 000 zł,
  • instalacja grzewcza – od 4 000 zł.

Warto przeczytać do drewnianych domach również:

Podziel się opiniami o firmach z miejscowości Bochnia

Zbigniew Kęska

CEO portalu MonterBudowy.pl - Moim celem jest dostarczenie najwyższych usług budowlanych dla klientów z całego kraju. Chcę żeby każdy otrzymał usługę najwyższej jakości i podzieli się swoją opinią na naszych portalu. Pomoże to utrzymać jak najwyższy poziom usług budowlanych w Polsce.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domy szkieletowe Olkusz – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Olkusz, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Olkusz,...

Domy szkieletowe Nowy Targ – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Nowy Targ, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z...

Domy szkieletowe Zakopane – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Zakopane, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Zakopane,...

Domy szkieletowe Gorlice – 10 najlepszych firm Opinie i Cena

Domy szkieletowe – Skorzystaj z naszej bazy MonterBudowy.pl, gdzie przygotowaliśmy bazę najlepszych 10 firm z Gorlice, które zajmują się budowaniem domów szkieletowych z drewna. Na podstawie zbieranych opinii przygotowujmy ranking Firm z miasta Gorlice,...